• Wycieczka do Warszawy

• W dniach 27.11-28.11.2023r. klasy 0-VIII wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz Multikino w Złotych Tarasach. Wyjazd dofinansowany przez Gminę Sochaczew.

• Andrzejkowe wróżby

• Andrzejki to wyjątkowy dzień, w którym możemy sprawdzić, co  spotka nas w przyszłości. Uczniowie klasy VIII przygotowali dla całej społeczności szkolnej różnorodne wróżby m.in. lanie wosku do wody, serca z imionami, przepowiednie dotyczące przyszłego zawodu, wróżenie z kart, a nawet rzuty monetą. Zabawie towarzyszyły  emocje od radości, po zdziwienie i niedowierzanie.

• Dzień Kredki

• 22 listopada 2023r. nasi najmłdosi uczniowie z kl.0 obchodzili "Dzień Kredki". Jest to kolejne zadanie wykonane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywne Dni Nietypowe" - moduł I.

Dzieci wysłuchały wiersza pt. ,,Kredki" K.Bednarka, zaśpiewały piosenkę pt. ,,Kolorowe kredki", porozmawialy na temat zaśpiewanego utworu. Dzieci wspólnie ustaliły do czego można wykorzystywać kredki, dowiedziały się, czym różni się kolorowanie od rysowania. Poznały również rodzaje kredek. Przeliczały kredki w wybranym zakresie. Na zakończenie zajęć własnoręcznie wykonały opaski z motywem kredki,

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023r.

• Do akcji zorganizowanej przez UNICEF z okazji ,,Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka” przystąpili uczniowie z  klas 0-VIII.

20 listopada 2023r. przygotowano gazetki tematyczne,plansze demonstracyjne oraz scenariusze zajęć z podziałem na klasy odpowiednie do wieku. Tego dnia, uczniowie ubrani na niebiesko, solidaryzowali się ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Przez cały miniony tydzień pani Anna Gałązka, pedagog szkolny oraz pani Aleksandra Tokarska, pedagog specjalny prowadziły prelekcję na ten temat. W klasach 0-III przedstawiono podstawowe informacje o prawach dziecka. Wykorzystano film, pt.: ,,Wszyscy mamy prawa”, plansze demonstracyjne dotyczące praw dziecka, kolorowanki. Ponadto, dzieci samodzielnie projektowały własne prawa na przygotowanych kartach. W klasach IV-VIII omówiono czym jest Konwencja Praw Dziecka oraz przybliżono jej historię.Wykorzystano karty demonstracyjne i przeanalizowano wybrane prawa dziecka. Przedstawione zostały uczniom informacje związane z udzieleniem wsparcia w sytuacjach trudnych. Przedyskutowano również sytuację w klasach, w jaki sposób uczniowie mogą wzajemnie sobie pomagać, udzielać wsparcia oraz to w jaki sposób można włączać wszystkich do wspólnych działań na tle klasowym, szkolnym.

• Koncert smyczkowy "Wirtuoz"

• W poniedziałek 13 listopada naszą szkołę odwiedził duet smyczkowy Wirtuoz, który zaprezentował swój program artystyczny. Zespół zapoznał uczniów z instrumentami smyczkowymi - skrzypcami, wiolonczelą i altówką. Muzycy zagrali szereg porywających melodii z krajów Unii Europejskiej. Uczniowie z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w koncercie, wyklaskiwali rytmy, śpiewali refreny, brali udział w konkursach. Była to ciekawe, rozrywkowe i pouczające spotkanie.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Z okazji 105 rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Klasa szósta we współpracy ze szkolnym chórem przygotowała program muzyczny, podczas którego wspólnie cieszyliśmy się pieśniami patriotycznymi.

Uroczyście odśpiewaliśmy również całą szkołą pieśń państwową wpisując się w ogólnopolską akcję "Do Hymnu".