• Bezpieczne przedszkolaki

• Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo,  dzieci z oddziału przedszkolnego we wrześniu realizowały  zadania związane z bezpieczeństwem w szkole, wokół niej oraz z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Dzieci zostały zapoznane z rozkładem pomieszczeń oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po szkole, poznały i utrwaliły zasady bezpieczeństwa i higieny, zostały zaznajomione z ,,Kodeksem Przedszkolaka”, poprzez który utrwaliły zasady bezpiecznej zabawy w sali i na placu zabaw. Poruszano tematy związane z bezpieczeństwem na drodze związane z ruchem drogowym, zasadami poruszania się pieszych po ulicy oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe oraz zasady działania sygnalizacji świetlnej. Zapoznały się także z numerami alarmowymi.

• Sprzątanie świata

• Jak co roku w trzeci piątek nauki (22 września) klasy IV-VIII wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata"). Młodzież, z wielkim zapałem przystąpiła do zbierania śmieci w pobliskim lesie. Efekty naszych działań można podziwiać na fotografiach.

• Światowy Dzień Emotikona

• 19 września 2023r. obchodziliśmy Światowy Dzień Emotikona.

Emotikony to znaki graficzne przedstawiające różne stany emocjonalne. Tworzone są przy pomocy znaków interpunkcyjnych. Bardzo często używane w wiadomościach tekstowych, komunikatorach, na portalach społecznościowych. Pomagają wyrażać emocje, skracają czas dyskusji.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: "Kreatywne Dni Nietypowe" przeprowadzono zajęcia w kl.1. z modulu I "Wesołe Dni Nietypowe". Uczniowie poznali historię powstania emotikony, wykonali pracę plastyczną- zaprojektowali swoją własną emotikonę odzwierciedlającą ich stany emocjonalne. Dla wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły przygotowane były emotikony w formie naklejek, które mogli umieścić na swoim ubraniu.

Obchody Dnia Emotikona były świetną okazją do dyskusji na temat uczuć, emocji uczniów towarzyszących im każdego dnia. Żółty kolor wprowadził wszystkich w radosny i pozytywny nastrój.

Było to drugie zadanie z modułu I "Wesołe Dni Nietypowe" wykonane przez naszych uczniów.

• Dzień Kropki

• Dnia 15 września 2021 r. w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: "Kreatywne Dni Nietypowe" oddział przedszkolny obchodził Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień wiary we własne możliwości i odkrywania talentów. Dzieci stworzyły wyjątkowe dzieła sztuki, stosując różne metody plastyczne. Inspiracją dla nich była bohaterka książki – mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Uczestniczyli również w zabawach ruchowych i manipulacjach matematycznych z wykorzystaniem kółek i kropek. Za udział w kreatywnych zajęciach dzieci otrzymały odznaki i  dyplomy.

Było to pierwsze zadanie wykonane przez naszych uczniów z modułu I "Wesołe Dni Nietypowe"- Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne Dni Nietypowe".

• Dzień dobrej wiadomości

• W piątek 8 września w naszej szkole świętowaliśmy dzień dobrej wiadomości! Tym samym wykonaliśmy pierwsze zadanie z modułu X w ramach ogólnopolskiego projektu  "(Nie)zwykła matematyka.

Uczniowie  tego dnia szukali poukrywanych zaszyfrowanych wiadomości. Odczytywali je wykorzystując różne rodzaje szyfrów rozwieszonych na terenie szkoły.

Tego dnia uczniowie od klasy czwartej do ósmej poznawali na lekcjach matematyki szyfry i uczyli się ich odszyfrowywania. Dobra zabawa połączona była z nauką zastosowania wiedzy w praktyce oraz analitycznego myślenia.

Wszyscy bawili się świetnie.