• Zajęcia w świetlicy szkolnej

• Z okazji Dnia Matki  26 maja świetlica szkolna zorganizowała zajęcia plastyczne. Dzieci mogły wykazać się umiejętnościami manualnymi i wykonać samodzielnie upominek dla swoich mam, min. kwiaty, pudełko z niespodzianką bądź wachlarz.

• Festyn z okazji Dnia Dziecka

• W piątek 2 czerwca od godziny 10.00 do godziny 16.00 odbędzie się  dla uczniów naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego festyn z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie dzieci mają w tym dniu zapewniony poczęstunek - pieczona kiełbaska z bułką. Nie ma lekcji oraz obiadu.

• Teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Legenda o Smoku Wawelskim"

• W maju świetlica szkolna zorganizowała teatrzyk kukiełkowy dla najmłodszych dzieci pt. ,,Legenda o smoku Wawelskim". Premiera sztuki odbyła się 16 maja o godzinie 12:50. W tym dniu odwiedziły nas dzieci z klasy 0. Po zakończeniu przedstawienia dzieci zrobiły sobie zdjęcia w fotobudce ,,Smoka''.

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

• W piątek 19 maja na sali gimnastycznej odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz ABC udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w której uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły.

Prelekcję dla uczniów zakończył quiz wiedzy.

• Dni wolne

• Dni 23, 24 i 25 maja

są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych

ze względu na egzamin ósmoklasisty.

• Wycieczka do Mandorii

• 17 maja klasy V, VI i VII spędziły dzień na zabawie w Parku Rozrywki "Mandoria" k. Łodzi. Uczniowie doskonale bawili się przez 4 godziny w salach zabaw na karuzelach, huśtawkach i kolejkach górskich.

• Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

• 5 maja 2023r. obchodziliśmy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. To wyjątkowa okazja do  pokazania, iż każdy z nas jest różnorodny, co za tym idzie.... wyjątkowy. Każdy z nas ma takie same prawa do:  aktywnego udziału w życiu społecznych, rodzinnym i zawodowym. Warto o tym pamiętać.

Zachęcamy rodziców oraz uczniów do zapoznania się z prezentacją multimedialną dotyczącą tej tematyki.

• Wycieczka do Bolimowa

• Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I pojechały na wycieczkę do Warsztatu Garncarskiego Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie. Niegdyś było tu wiele warsztatów garncarskich, ale do dnia dzisiejszego przetrwał tylko ten jeden. Uczniowie zapoznali się z legendami i opowiadaniami związanymi z Bolimowem. Brały czynny udział w warsztatach. Z pomocą pana garncarza toczyły na kole garncarskim wazony, puchary lub naczynka w kształcie serca. Następnie malowały je farbami według własnego pomysłu. Naczynia na pamiątkę dzieci zabrały ze sobą. Zwieńczeniem pobytu było ognisko z pieczonymi przez siebie kiełbaskami. Pełni nowych wrażeń wróciliśmy do domu.