• W średniowiecznym świecie

• W drugim półroczu uczniowie klasy V uczestniczyli w projekcie historycznym mającym przybliżyć im życie ludzi średniowiecza. Celem pracy było przygotowanie planu, mapy lub makiety średniowiecznego zamku, kościoła, wsi i miasta. Cała klasa z wielkim poświęceniem zaangażowała się w te działania, czego owocem są te wspaniałe prace.

• Nasi bohaterowie

• Przez całe drugie półrocze uczniowie klasy IV uczestniczyli w projekcie "Nasi bohaterowie", podczas którego przygotowywali plakaty z ważnymi i zasłużonymi dla Polski i świata postaciami historycznymi. Poniższa galeria przedstawia efekty tej pracy.

• Tydzień matematyczny

• W tym roku szkolnym tydzień matematyczny odbył się w formie gry terenowej. Uczniowie poszczególnych klas, za pomocą znaków patrolowych musieli dotrzeć do miejsca, w którym otrzymali kolejne instrukcje. Dzieci na terenie obok szkoły musiały znaleźć karteczki z cyframi. Każdemu numerowi przyporządkowane były zadania. Dotyczyły one: symboli rzymskich, szacowania liczbowego, przekładania zapałek, kwadratów magicznych i innych łamigłówek.

Poza rozwojem matematycznym dzieci poznawały elementy pionierki harcerskiej, szyfry, alfabet morsa. Dzieci miały również możliwość wyszukiwania przedmiotów za pomocą wykrywacza metali.

Zabawa wymagała pracy grupowej, dzielenia obowiązków, wspólnego podejmowania decyzji. Celem gry było odgadnięcie szyfru i otworzenie skrzynki ze skarbem. W młodszych klasach zabawy ułożyli i poprowadzili harcerze z klasy siódmej.

• Piknik z okazji Dnia Dziecka

• 2 czerwca 2023r. na terenie naszej szkoły odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci: animacje przygotowane przez „Elsa i Spółka”, malowanie twarzy, stoisko z balonami, dmuchane zjeżdżalnie, tory przeszkód, stoisko z watą cukrową i popcornem, gokarty, rodeo dla dzieci, trampoliny, rzuty piłkarskie do bramki oraz wiele gier i zabaw przy akompaniamencie muzycznym. W trakcie pikniku, dzieci miały możliwość skosztowania pysznej kiełbaski z grilla. Pod czujnym okiem nauczycieli, korzystały ze wszystkich atrakcji. Uśmiech i dobra zabawa towarzyszyły nam przez cały czas trwania imprezy. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

• Egzamin na kartę rowerową

• Dnia 7 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klasy czwartej, którzy uzyskali pozytywny wynik z części teoretycznej. Na egzaminie praktycznym czwartoklasiści, pod czujnym okiem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym placu manewrowym z wyznaczoną trasą przejazdu.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach publicznych i życzę bezpiecznej jazdy!

Serdeczne podziękowanie dla sierż. Piotra Popławskiego za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu praktycznego.

• W starożytnym Egipcie

• W środę 31 maja  klasy IV, V i VI odwiedziły Warszawę, gdzie miały okazję zobaczyć wystawę pt. "Tutanchamon. Grobowiec i skarby".  Uczennice i uczniowie z wielkim zainteresowaniem odnaleźli się w zakamarkach Doliny Królów i Luxoru, gdzie z bliska można było obejrzeć kopie skarbów wydobytych ponad 100 lat temu z grobowca faraona.

Po zwiedzeniu wystawy młodzież spędziła miło czas na kręgielni "Hulakula".