• Niech się święci 3 Maja!

• 232 lata temu uchwalono Konstytucję 3 Maja. Z okazji tej zacnej rocznicy uczennice i uczniowie VII klasy oraz chór szkolny pod kierunkiem Pani Ewy Szałapskiej przygotowali na dzień 26 kwietnia uroczysty apel, podczas którego zaprezentowane zostały krótkie scenki przybliżające tematykę wydarzenia.

W jednej ze scen gościliśmy w Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie byliśmy świadkami zaprzysiężenia aktu Konstytucji przez Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzięki przypomnieniu tych ważnych momentów narodowej historii w przerwę świąteczną nasi uczniowie z pewnością wkroczą z radosnym śpiewem i słowami "Mazurka 3 Maja" na ustach.

Witaj majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Która w całej Polsce słynie.

Witaj Maj! Trzeci Maj,

u Polaków błogi raj!

232 lata temu została uchwalona Konstytucja 3 Maja.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• W niedzielę 23 kwietnia wypadał doroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który ustanowiony został przez UNESCO w 1995 roku.

Już w poniedziałek świętowaliśmy na sali gimnastycznej, gdzie odbył się konkurs czytelniczy, w którym brali udział przedstawiciele wszystkich klas oraz oddział przedszkolny. Nasi uczniowie udowodnili, że lubią czytać i pytania dotyczące książek nie są im straszne.

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

• Światowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, święto ma przypominać nam o  konieczności dbania  o najbliższe środowisko. Niestety coraz częściej działalność człowieka doprowadza do dewastacji planety. Zapominamy, że  Ziemia to dom: ludzi, zwierząt i roślin.  Skutki zanieczyszczeń są bardzo dotkliwe. Każdy z nas może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, który polega  na egzystencji w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę.

Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody. Uczennice z klasy VIII przybliżyły we wszystkich klasach idee święta i opowiedziały młodszym kolegom jak oni mogą zatroszczyć się o naszą wspaniałą PLANETĘ!

• Wycieczka do Teatru

• 20 kwietnia uczniowie klas VI i VIII wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy była zabawa w kręgielni. Główną atrakcją była wizyta w Teatrze "Rampa" na Targówku, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl muzyczny "Oliver Twist".

• Pierwsza pomoc

• W roku szkolnym 2022/2023 wszyscy uczniowie klas 0-VIII odbyli warsztaty ratownicze z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Wszyscy uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.  Poza tym uczyli się udzielać pomocy w przypadku różnego rodzaju obrażeń, które mogą zdarzyć się w domu lub w szkole m.in. poparzenia, zranienia, złamania, stłuczenia, zadławienie itp. Dzieci bandażowały się wzajemnie i mogły mierzyć sobie ciśnienie. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie czynności z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

• Zbiórka elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice!!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: TYLKO DO 19.04 (PLANOWANY ODBIÓR ZE SZKOŁY 20.04)

Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Żukowie

Więcej informacji: elektrosmieci.pdf

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym.