W górnym menu naszej strony znajdują się odnośniki do poszczególnych przedmiotów z materiałami do samodzielnej pracy w domu. Niech służą one do rozwijania zainteresowań, utrwalania wiedzy i przygotowaniu do egazaminów.
Prosimy zapoznać się z listami Mazowieckiego Kuratora Oświaty, skierowanymi do rodziców i opiekunów oraz uczniów
pismo_MKO_do_rodzicow_i_opiekunow_12.03.2020.pdf
pismo_MKO_do_uczniow_12.03.2020.pdf
Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:
- informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami
- przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty
- dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np. link 1, link 2, link 3
- arkusze egzaminacyjne z 2019 r.
- www.cke.gov.pl
- https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/
Przydatne linki do wspierania samodzielnej pracy:
- https://lektury.gov.pl/
To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
- Serwis Polskie Radio Dzieciom
To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.
- Serwis Telewizji Polskiej
Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.
- Biblioteka Cyfrowa Polona
Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.
W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
- Serwis Muzykoteka Szkolna
W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.
- Serwis Ninateka
To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
- Strona Centrum Nauki Kopernik
Pełna treść komunikatu MEN w sprawie samodzielnej nauki w domu:
2020_03_13_Nauka_zdalna_w_czasie_zawieszenia_zajec_komunikat_MEN.DOCX
Pasma edukacyjne TVP dla uczniów:
https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne