Dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia Kropki zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti. Odbyła się pogadanka na temat filmu. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc różnorodne prace. Ich pomysłowość nie miała granic. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za wzięcie czynnego udziału w kreatywnych zajęciach.
Dzień kropki.
- 1
WYCIECZKA DO ALMARY
- 14
9 września uczniowie klas I, III i IV wzięli udział w wycieczce integracyjnej do gospodarstwa agroturystycznego Almara. W tym jakże malowniczym miejscu dziewczynki i chłopcy mogli oddać się szaleństwu zabawy ze swoimi kolegami i koleżankami, korzystając z mnóstwa atrakcji takich jak: zjeżdżalnia, bujawki, trampolina, boiska do gry w badmintona, piłkę nożną, hokej na trawie, koszykówkę, siatkówkę, tenisa stołowego, bilard. Mogli też sprawdzić swoich sił w limbo, strzelaniu do celu z łuku, a także wiatrówki (pod nadzorem instruktora), albo posiedzieć, porozmawiać, odpoczywać na świeżym powietrzu i cieszyć się piękną pogodą. Aby nie opadli z sił mieli stały dostęp do napojów, a w okolicy południa zjedli ze smakiem kiełbaskę z grilla. Na sam koniec czekała ich jeszcze krótka wizyta w stajni, gdzie mogli zapoznać się z ciekawostkami na temat tych dostojnych zwierząt. Czy wycieczka była udana? Uśmiechy dzieci mówią same za siebie.
Jak usprawiedliwić nieobecność ucznia?
Szczepienia - profilaktyka chorób zakaźnych.
List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia
Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
Piszę do Państwa by przedstawić pełną informację na temat prowadzonych w Polsce szczepień przeciw COVID-19. Szczególnie kieruję ten list do tych, którzy z różnych względów obawiają się szczepień i odbierają sprzeczne, czasem wykluczające się, doniesienia medialne, czy też opinie kierowane przez różne środowiska i organizacje.
Bez wątpienia szczepienia są jednym z najbardziej skutecznych i efektywnych działań profilaktycznych, stanowiący najsilniejszy oręż w zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych na świecie. Wszystkie szczepionki przeciw COVID-19 dostępne w krajach Unii Europejskiej, a co za tym idzie również w Polsce przeszły procedurę dopuszczenia do obrotu decyzją Komisji Europejskiej po wcześniejszej naukowej ocenie Europejskiej Agencji Leków. Tym samym, co należy stanowczo podkreślić, stosowanie szczepionek nie jest żadnym eksperymentem medycznym. Wszystkie szczepionki to produkty lecznicze zarejestrowane z wskazaniami stosowania w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2. Bezpieczeństwo ich stosowania, skuteczność i jakość zostały pozytywnie ocenione przez Europejską Agencję Leków, w której zasiada również przedstawiciel Polski.
Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak inne produkty lecznicze. Kierując się koniecznością pilnej walki ze światową pandemią i koniecznością ochrony zdrowia oraz życia ludzkiego procedury rejestracyjne szczepionek zostały skrócone, ale wszystkie badania wykonano w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa, podobnie jak to się dzieje w przypadku innych szczepionek. Nie pominięto żadnego wymaganego etapu badań ani kontroli. Wszystkie badania laboratoryjne, zarówno niekliniczne na zwierzętach, jak i kliniczne na ludziach zostały przeprowadzone zgodnie z najbardziej rygorystycznymi zasadami, standardami i kryteriami etycznymi. Wydanie pozwolenia dopuszczającego szczepionkę do obrotu oznacza zatem, że jakość, bezpieczeństwo i skuteczność takiego produktu leczniczego została udowodniona na podstawie odpowiednich badań klinicznych, przedklinicznych i chemicznofarmaceutycznych. Wszystkie informacje związane ze stosowaniem szczepionek przeciw COVID-19, w tym przeciwskazania oraz działania niepożądane określają Charakterystyki Produktu Leczniczego (CHPL) dla poszczególnych szczepionek, które są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.
Dotychczas dopuszczone do szczepienia przeciw COVID-19, w grupie wiekowej od 12 roku życia zostały dwa produkty:
- Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech
- Spikevax firmy Moderna Biotech Spain, S.L.
Dopuszczenie do stosowania pierwszej ze szczepionek, tj. Comirnaty w grupie wiekowej 12-15 lat nastąpiło w oparciu o dane zebrane do 13 marca 2021 r., na próbie 2 260 nastolatków (1 131 w grupie produktu leczniczego Comirnaty i 1 129 w grupie placebo) Spośród tych uczestników 1 308 nastolatków (660 w grupie produktu leczniczego Comirnaty i 648 w grupie placebo) objęto kontrolą przez co najmniej 2 miesiące po drugiej dawce produktu leczniczego Comirnaty.
Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi u młodzieży w wieku od 12 do 15 lat były: ból w miejscu wstrzyknięcia (>90%), zmęczenie i ból głowy (>70%), ból mięśni i dreszcze (>40%), ból stawów i gorączka (>20%). Jak więc widać były to dość lekkie działania niepożądane.
Z kolei skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki Spikevax w grupie młodzieży potwierdzono w badaniu klinicznym z udziałem 3732 dzieci w wieku od 12 do 17 lat. W badaniu brało udział 2773 uczestników od ukończenia 12. roku życia do ukończenia 16. roku życia i 959 uczestników od 17. roku życia do ukończenia 18. roku życia. Wyniki badań pozwoliły stwierdzić, że skuteczność produktu Spikevax u dzieci w wieku od 12 do 17 lat jest podobna do skuteczności u dorosłych.
Najczęstsze działania niepożądane u dzieci w wieku od 12 do 17 lat są podobne do tych u osób w wieku 18 lat i starszych. Obejmują one ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, ból głowy, ból mięśni i stawów, powiększenie węzłów chłonnych, dreszcze, nudności, wymioty i gorączkę. Większość tych działań niepożądanych miała nasilenie od łagodnego do umiarkowanego i zwykle przemijała w ciągu kilku dni od otrzymania szczepionki.
Bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, są cały czas ściśle monitorowane.
W celu poszukiwania odpowiedzi, informacji lub potwierdzenia posiadanej wiedzy, zapraszam na portal prowadzony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny: szczepienia.pzh.gov.pl oraz
Europejski Portal Informacji o Szczepieniach, który powstał z inicjatywy Unii Europejskiej (wersja w języku polskim pod adresem: vaccinationinfo.eu/pl.
Konferencja on-line dla rodziców dotycząca szczepień
Szanowni Państwo,
informujemy, że konferencja on-line dla zainteresowanych rodziców, dotycząca szczepień dzieci od 12 roku życia będzie dostępna od 3 września br. od godz. 18.00 pod linkiem: https://youtu.be/dv6RCNwlYKk. Jednocześnie, w związku z prowadzoną akcją szczepień, przekazujemy otrzymany od Narodowego Funduszu Zdrowia - Oddziału Mazowieckiego, wykaz punktów szczepień, zlokalizowany na terenie województwa mazowieckiego. Informujemy również, że od 25 sierpnia br. działa specjalny adres mailowy http://szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie uczniów mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Punkty szczepień w Sochaczewie:
Zespół Opieki Zdrowotnej "Szpitala Powiatowego" w Sochaczewie Poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej Szpital w Sochaczewie ul. Batalionów Chłopskich 44 01 tel.46 8649552
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska ALMED Alicja Pawłowska Przychodnia lekarska Sochaczew ul.Żeromskiego 41a tel. 662412895
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotne jPoradnia lekarza POZ dla dorosłych i dzieci sochaczew ul.Żeromskiego41A tel.46 8634544; 468624508; 662412895
CENTRUM MEDYCZNE ENEL-MED SPÓŁKA AKCYJNA ENEL-MED Oddział Sochaczew ul. Stefana Żeromskiego 14 tel. 22 230 70 07; 660 307 0
Kontakt z pracownikiem KO w sprawie szczepień:
Kuratorium Oświaty w Warszawie – specjalista Anna Janiewicz / specjalista Katarzyna Ważyńska
tel. 22 551 24 00 wew. 1104/1102
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Czas wakacji minął, dlatego serdecznie zapraszamy 1 września 2021r. na inaugurację roku szkolnego 2021/2022 zgodnie z przedstawionym harmonogramem. W trosce o wspólne bezpieczeństwo informujemy, że z dzieckiem może przebywać tyko jeden opiekun. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19 (obowiązkowe maseczki dla dzieci i opiekunów, dezynfekcja rąk przed wejściem oraz zachowanie dystansu). Przypominamy o zmianie obuwia.
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:
Wytyczne MEiN, MZ i GiS dla szkół.
Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.
Wytyczne: Wytyczne_MEiN_MZ_i_GIS_wrzesien_2021.pdf
Więcej na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki tuaj.
Wyprawka do zerówki na rok szkolny 2021/2022
- piórnik z wyposażeniem (miękkie ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, kredki ołówkowe),
- komplet flamastrów,
- kredki pastelowe,
- papier kolorowy A4 - 2 sztuki,
- blok techniczny biały A4 – 2 sztuki,
- blok techniczny biały A3 – 2 sztuki,
- blok techniczny kolorowy A4 – 2 sztuki,
- blok techniczny kolorowy A3 – 2 sztuki,
- plastelina,
- klej w sztyfcie 2 sztuki,
- farby plakatowe,
- kubek na wodę,
- pędzelki różnej grubości,
- bibułę karbowaną - kilka kolorów,
- teczkę A4 na prace plastyczne (na gumkę),
- strój gimnastyczny w worku,
- zeszyt w kratkę i w trzy linie (16 kartkowy),
- ryza papieru xero,
- ręczniki papierowe,
Proszę podpisać wszystkie przybory szkolne dziecka w widocznym miejscu.
Wersja pdf: wyprawka_do_zerowki.pdf
Odbiór wyników i zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty.
Szanowni Państwo,
Odbiór wyników i zaświadczeń egzaminu ósmoklasisty w wersji papierowej odbędzie się w dniu 9 lipca 2021 roku (piątek) w godzinach 10:00-12:00 z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Podziękowania od uczniów i rodziców.
Informacja o wideokonferencji dotyczącej szczepień uczniów.
Szanowni Państwo,
Kuratorium Oświaty w Warszawie informuje że wideokonferencja dla rodziców w sprawie akcji związanej ze szczepieniami dzieci od 12 roku życia będzie emitowana w dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 - https://youtu.be/lNXhZpXSP08 .
(link będzie aktywny w terminie emisji; do tego czasu w serwisie wyświetlany jest komunikat „Film prywatny”).
Klasa I w oczekiwaniu na wakacje...
Wakacyjna tratwa.
Uczniowie kl. 4 zbudowali w parku szkolnym tratwę z gałęzi oraz zaprojektowali i wykonali samodzielnie żagiel. Przygotowali miejsce do fotograficznej dokumentacji ostatnich dni roku szkolnego 2020/2021.
33
Co słychać w świetlicy szkolnej?
Z dumą zawiadamiamy iż uczniwie uczęszczający do świetlicy szkolnej zrealizowali III ostani MODUŁ "Mała chmurka w krainie słońca" MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.
Uczniowie samodzielnie wykonali plakaty zachęcejące do poszanowania lasu
NIE ZAŚMIECAJ LASU!
Koło plastyczne.
Uczniwie klasy III realizujący się astystycznie w szkolnym kole plastycznym z dumą prezentują owoc swojej pracy grupowej w postaci barwnego MOTYLA.
Wakacje tuż, tuż...
- 23
Egzamin na kartę rowerową.
Dnia 16 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klasy czwartej, którzy uzyskali pozytywny wynik z części teoretycznej. Na egzaminie praktycznym czwartoklasiści, pod czujnym okiem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym placu manewrowym z wyznaczoną trasą przejazdu.
Gratuluję wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach publicznych i życzę bezpiecznej jazdy!
Serdeczne podziękowanie dla st. asp. Ireneusza Żurka za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu praktycznego.
Szymańska Sylwia – nauczyciel techniki
3
Wideokonferencja w sprawie szczepień nastolatków.
Szanowni Państwo,
Kuratorium Oświaty w Warszawie informuje że w dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 rozpocznie się wideokonferencja dla rodziców uczniów w wieku od 12 roku życia. Spotkanie będzie dotyczyć szczepień uczniów przeciw Covid-19. Przedstawiciele służb medycznych, w tym lekarz pediatra odpowiedzą na wcześniej zadane pytania zainteresowanych rodziców w zakresie programu szczepień nastolatków.
Link do wideokonferencji będzie przesłany poprzez dziennik elektroniczny szkoły w dniu 21 czerwca.
Zachęcamy również, do zapoznania się z apelem prezesa Fundacji „Rodzice Szkole”
Szczepienia uczniów.
Szanowni Państwo od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki tutaj.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie