• Wyprawka do zerówki na rok szkolny 2021/2022

• piórnik z wyposażeniem (miękkie ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, kredki ołówkowe),
            • komplet flamastrów,
            • kredki pastelowe,
            • papier kolorowy A4 - 2 sztuki,
            • blok techniczny biały A4 – 2 sztuki,
            • blok techniczny biały A3 – 2 sztuki,
            • blok techniczny kolorowy A4 – 2 sztuki,
            • blok techniczny kolorowy A3 – 2 sztuki,
            • plastelina,
            • klej w sztyfcie 2 sztuki,
            • farby plakatowe,
            • kubek na wodę,
            • pędzelki różnej grubości,
            • bibułę karbowaną - kilka kolorów,
            • teczkę A4 na prace plastyczne (na gumkę),
            • strój gimnastyczny w worku,
            • zeszyt w kratkę i  w trzy linie (16 kartkowy),
            • ryza papieru xero,
            • ręczniki papierowe,

Proszę podpisać wszystkie przybory szkolne dziecka w widocznym miejscu.

Wersja pdf: wyprawka_do_zerowki.pdf​​​​​​​

• Wakacyjna tratwa.

• Uczniowie kl. 4 zbudowali w parku szkolnym tratwę z gałęzi oraz zaprojektowali i wykonali samodzielnie żagiel. Przygotowali miejsce do fotograficznej dokumentacji ostatnich dni roku szkolnego 2020/2021.

• Co słychać w świetlicy szkolnej?

• Z dumą zawiadamiamy iż uczniwie uczęszczający do świetlicy szkolnej zrealizowali III ostani MODUŁ "Mała chmurka w krainie słońca" MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.

Uczniowie samodzielnie wykonali plakaty zachęcejące do poszanowania lasu

NIE ZAŚMIECAJ LASU!

• Koło plastyczne.

• Uczniwie klasy III realizujący się astystycznie w szkolnym kole plastycznym z dumą prezentują owoc swojej pracy grupowej w postaci barwnego MOTYLA.

• Egzamin na kartę rowerową.

• Dnia 16 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klasy czwartej, którzy uzyskali pozytywny wynik z części teoretycznej. Na egzaminie praktycznym czwartoklasiści, pod czujnym okiem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym placu manewrowym z wyznaczoną trasą przejazdu.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach publicznych i życzę bezpiecznej jazdy!

Serdeczne podziękowanie dla st. asp. Ireneusza Żurka za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu praktycznego.

Szymańska Sylwia – nauczyciel techniki

• Wideokonferencja w sprawie szczepień nastolatków.

• Szanowni Państwo,

Kuratorium Oświaty w Warszawie informuje że w dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 rozpocznie się wideokonferencja dla rodziców uczniów w wieku od 12 roku życia. Spotkanie będzie dotyczyć szczepień uczniów przeciw Covid-19. Przedstawiciele służb medycznych, w tym lekarz pediatra odpowiedzą na wcześniej zadane pytania zainteresowanych rodziców w zakresie programu szczepień nastolatków.

Link do wideokonferencji będzie przesłany poprzez dziennik elektroniczny szkoły w dniu 21 czerwca.

Zachęcamy również, do zapoznania się z apelem prezesa Fundacji „Rodzice Szkole”

List_do_RR_-_Fundacja.pdf

• Szczepienia uczniów.

• Szanowni Państwo od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki tutaj.

• Uwielbiamy mamy.

• 26 maja – cudowna data. Piękne święto wszystkich  Mam. Dzień, w którym możemy im podziękować za całą miłość, opiekę i serce, jakie dają nam na każdym kroku. W tym roku uczniowie najmłodszych klas przygotowali muzyczne upominki. Dołączamy się do wszystkich życzeń i zapraszamy do obejrzenia wideoklipów.

Wychowawcy

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

• Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie ukazała się informacja, która z pewnością zainteresuje ósmoklasistów. Dotyczy ona zasad rekrutacji do pięciu publicznych szkół powiatowych - Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w SochaczewieZespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w SochaczewieZespołu Szkół w Teresinie, Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina oraz Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Szczegóły tutaj.

• Z kulturą za pan brat.

• W ramach realizacji bloku tematycznego „Jestem kulturalny” uczniowie klasy 0 poszerzyli słownik czynny              o pojęcia związane z kinem i teatrem. Poznali nazwy zawodów związanych z kulturą i sztuką. Samodzielnie wykonali kukiełki, które posłużyły jako rekwizyty w przedstawieniu teatralnym,. Następnie wcielili się w postacie ze znanych bajek. Zwieńczeniem bloku tygodniowego było zaprojektowanie biletów wstępu do galerii sztuki oraz zorganizowanie wystawy własnoręcznie wykonanych prac.

Zapraszamy do zapoznania się z efektem pracy dzieci.