• Wycieczka do Smiechocinka

          • 15 grudnia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki Śmiechocinek. Na początku dzieci powitały kozy, alpaki i wielbłąd. Następnie udaliśmy się do chatki, gdzie zostaliśmy przebrani w stroje elfów. Tak ubrani przystąpiliśmy do próbowania różnych smakołyków przy fontannie z czekoladą. Każdy pracowity elf zrobił dla siebie choineczkę z pierniczków a także czekoladkę. Odwiedził nas również  Mikołaj z workiem prezentów. Na koniec były szaleństwa w leśnym torze przeszkód.

          • Zdrowe kanapeczki

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas zajęć rozmawiały o zdrowych produktach i o zdrowym odżywianiu. W domu z pomocą rodziców przygotowały takie oto pyszności.

             

             

          • Zamiatanie na polanie

          • Uczniowie klasy III wraz z wychowawca przypominają, jak ważne jest zadbanie o nasze wspólne środowisko. Dzieci przygotowały magiczne przedstawienie, które prezentujemy poniżej.

            Naszym małym aktorom gratulujemy doskonałego przygotowania.

          • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień

          • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

            w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.
            Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka. 
            Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala. 
            W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc. 
            Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.  
            Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

             Z wyrazami szacunku 

            Minister Zdrowia i Minister Edukacji

            Więcej tutaj.

             

          • Dzień Pluszowego Misia w zerówce

          • 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego  obchodziły bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
            Tego dnia wszystkie zabawy i aktywności  związane były z misiami. Niestety, ze względu na panującą sytuację, dzieci nie przyniosły swoich ulubionych maskotek, ale za to bardzo chętnie o nich opowiadały. Przedszkolaki narysowały  także swojego ulubionego misia. Poznały historię powstania pluszaków. Nie brakowało zabaw, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować przysmaku wszystkich misiów- miodku. Najchętniej jednak pozowały do zdjęć w misiowej fotobudce.
            Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. ​​​​​​​

          • Odpoczywaj na wsi - konkurs plastyczny

          • Mamy zaszczyt ogłosić, iż w poniedziałek 22.11.2021 r. nastąpiło uroczyste rozdanie nagród dla uczniów, którzy zostali wyróżnieni w wewnętrznym konkureie plastycznym pt. „Odpoczywaj na wsi”.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wielkie zaangażowanie i entuzjazm w tym artystycznym przedsięwzięciu.

            Zapraszamy do galerii zdjęć :)

            L. Kowalik

          • Rozdanie dyplomów i podsumowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości

          • W dniu dzisiejszym rozdaliśmy dyplomy w ramach podsumowania konkursu na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej z okazji Święta Niepodległości pt. "Patriotyczna klasa".

            Wśród klas I-III najciekawiej prezentowała się sala klasy III.

            Wśród klas IV-VIII wyróżniał się wystrój klasy V.

            Klasy IV-VIII brały też udział w teście wiedzy pt. "Niepodległa w pytaniach". Test napisało 77 uczennic i uczniów klas starszych. W tej grupie najlepiej zaprezentowała się uczennica klasy VIII Michalina Olszewska, która zdobyła 21 na 22 możliwe punkty. Drugie miejsce z 19 punktami zajęła Julia Chapkailo z tej samej klasy. Gratulujemy!

          • Sukces w Konkursie Plastycznym "Plastek"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII Powiatowym Konkursie Plastycznym PLASTEK – ,,Wspomnienia z wakacji”Na tegoroczną edycję konkursu – wpłynęło 225 prac z 28 placówek. Nagrody przyznawano w 4 kategoriach wiekowych, a nasza uczennica z klasy VII - Karina Wolińska otrzymała jedyną przyznaną nagrodę w swojej kategorii. Gratulujemy wyróżnienia i sukcesu! Zachęcamy też wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach.

          • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole.

          • Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez cały tydzień podejmowaliśmy w szkole szereg działań w celu jej upamiętnienia.

            W przestrzeni wspólnej na korytarzu pojwaiły się ważne daty z burzliwego okresu walk pod tytułem "Schody do niepodległości"

            Klasy I-VIII zadbały o przygotowanie uroczystych gazetek i dekoracji poświęconych temu wydarzeniu. 

            Klasa I

            Klasa II

            Klasa III

            Klasa IV

            Klasa V

            Klasa VI

            Klasa VII

            Klasa VIII

            10 listopada o godzinie 11.11 w całej szkole rozbrzmiały dźwięki hymnu państwowego "Mazurek Dąbrowskiego"

            oraz innych pieśni patriotycznych.

          • Komunikat sochaczewskiej policji.

          • Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie informuje, że w związku z IV Falą COVID-19 oraz dużym wzrostem liczby uczniów przebywających na kwarantannie na terenie powiatu sochaczewskiego zaleca instalowanie aplikacji ,,KWARANTANNA", która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca odbywania kwarantanny i zwalnia funkcjonariuszy z obowiązku osobistego dokonywania kontroli.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

          • W dniu urodzin Walta Disney'a na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Nasza szkoła również przyłączyła się do tak barwnego wydarzenia. Wszyscy uczniowie przebierali się w swoje ulubione postacie. Kolorowe pomalowane, przebrane, zamaskowane, a przede wszystkim uśmiechnięte twarze wypełniły szkolne korytarze.

            Dla najmłodszych uczniów klas 0 – III przygotowane zostały liczne atrakcje, konkursy i zabawy w świetlicy szkolnej. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania na podstawie wysłuchanych fragmentów bajek, określały ich tytuły, kojarzyły rekwizyty z określoną bajką, zespołowo układały bajkowe puzzle, oddzielały groch od fasoli rywalizując w gronie klasowym.

            Obchody tego wyjątkowego dnia stanowiły część realizowanego przez świetlicę szkolną III edycji projektu pt. „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

            Wszystkie przebrane osoby wzięły udział w sesji fotograficznej, a jej efekty można zobaczyć w przygotowanej galerii.

            Bardzo dziękujemy za zaangażowanie rodziców i ich wkład w przygotowanie bajkowych strojów dla dzieci! ;-)

          • Komunikat dla rodziców i uczniów.

          • 1.W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na Covid-19, przypominamy o obowiązku zakrywania przez uczniów ust i nosa maseczką poza czasem zajęć edukacyjnych, czyli: podczas przerw śródlekcyjnych, w czasie przebywania w szatniach i łazienkach, przemieszczania się między pomieszczeniami szkolnymi.

            2.Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS bezwzględnie obowiązują zasady dotyczące higieny osobistej: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

            3.Nie przyprowadzamy do szkoły uczniów, którzy:

            mają gorączkę, mają katar, mają kaszel, wykazują inne objawy infekcji dróg oddechowych.

          • Informacja dla rodziców.

          • Zasady przeprowadzania badań w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 osób z bliskiego kontaktu z osobami zakażonymi w szkole Pismo_MPWIS_ws._badan_SARS-Cov-2_w_placowkach_oswiatowych.pdf​​​​​​​

            Szanowni Rodzice, w związku z rosnącą liczbą przypadków ognisk COVID-19 przekazuję pismo Mazowieckiego Państwowego Inspektora Sanitarnego z dnia 3 listopada br.(znak pisma: NEZ.9011.1749.2021), z prośbą o zapoznanie się z nim.

          • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu

          • Zachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

          • Opatrunek na ratunek.

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie,

            W naszej szkole rozpoczynamy akcję Opatrunek na ratunek.  Zachęcamy Uczniów i Rodziców do przyłączenia się do zbiórki (wystarczy drobny gest – jeden bandaż, plastry itp.).  Materiały można wrzucać do pudełka u Pań w recepcji szkoły do 19.11.2021r. Po zapakowaniu wszystko wyślemy do Fundacji Redemptoris Missio zajmującej się pomocą w Afryce. 

            OPATRUNEK NA RATUNEK 

            W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy.

            Na liczne urazy  narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

            Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

            Co jest potrzebne?

            Opatrunki:

            • gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2
            • kompresy jałowe (wszystkie rozmiary)
            • kompresy niejałowe
            • plastry na rolkach
            • opaski dziane i elastyczne
            • rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)
            • maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum
            •  

            Środki odkażające:

            • płyny do odkażania ran (np. Octanisept, Octedin itp.)

             

            Drobny sprzęt i urządzenia medyczne:

            • termometry bezrtęciowe
            • ciśnieniomierze
            • pulsoksymetry

             

             

            Zapraszamy do pomocy – Wolontariat Szkolny

          • Pamiętamy o zmarłych...

          • Harcerze i wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie wybrali się 29 października na cmentarz w Mistrzewicach.

            W ramach akcji „Pamiętamy o zmarłych” porządkowaliśmy groby, grabiliśmy i sprzątaliśmy liście. Dzieci odwiedziły też zapomniane nagrobki, które również zostały oczyszczone. Przywiezione znicze zapłonęły wśród zasłużonych i cenionych żołnierzy oraz na zapomnianych mogiłach. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

            Uczniowie spotkali niezwykłą straszą osobę –sołtysa, który podziękował za tak gest i opowiedział historię kilku osób pochowanych na cmentarzu. Była to cenna lekcja historii.

            Uczniowie chętnie włączyli się w akcje a pogoda sprzyjała pracy.

            Poprzez udział w akcji „Pamiętamy o zmarłych” dzieci uczą się, że wszędzie gdzie jesteśmy, poprzez nasze słowa i czyny świadczymy o sobie i naszym wychowaniu. Naszym Zmarłym ofiarujmy nie tylko pamięć w dniu Ich Święta, lecz nieustanną modlitwę, która cenniejsza jest niż złożone kwiaty. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i poświęcony czas.

            Agnieszka Grzelak i Anna Gałązka.