• Pierwszaki w bibliotece szkolnej.

          • Dnia 28 października 2021r. biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły – klasę I. Była to pierwsza wizyta pierwszoklasistów w tym miejscu.

            Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Szkolna bibliotekarz, pan Piotr Figut zapoznał dzieci z zasadami korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz przedstawił sposób wypożyczania i oddawania książek. Dzieci chętnie słuchały ciekawych opowieści o powstaniu książki, odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzącego. Podczas spotkania pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami udostępniania różnego rodzaju materiałów bibliotecznych, poznali układ księgozbioru swojej biblioteki szkolnej oraz rodzaje gromadzonych w niej dokumentów. Nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza. Zostali też serdecznie zaproszeni na wizyty w czasie przerw, kiedy to mogą we względnej ciszy oddać się pasjom czytelniczym. Na zakończenie młodzi kandydaci na czytelników mieli także, po raz pierwszy, okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej.

            Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

            Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

             

            Sylwia Szymańska

            Piotr Figut

             

          • Tydzień kariery w naszej szkole.

          • W związku z ogólnopolskim tygodniem kariery, w naszej szkole, w dniach 18-22.10 odbył się „Tydzień kariery”. W projekt włączyła się cała społeczność szkolna.

            Harmonogram działań

            18 października (poniedziałek):

            9:45 - 10:10 kl. IV - VIII Spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie

            10:10 - 10:30 kl. 0 - III

            19 października (wtorek):

            9:45 - 10:10 kl. 0 - III Spotkanie ze stomatologiem

            10:15- 10:35 kl. IV - VIII

            11:45 - 12:05 kl. 0 - III Spotkanie z weterynarzem

            12:10- 12:30 kl. IV - VIII

            20 października (środa):

            Złożenie prac w związku z konkursem plastycznym z okazji Tygodnia Kariery w kategorii klas I-III „Moje hobby początkiem do kariery” oraz klas IV-VIII pt. „Zawód przyszłości”.

          • Dzień Edukacji Narodowej.

          • W związku z Dniem Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności.  Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wcielania się rolę nauczycieli oraz obsługę szkoły. Na pierwszej godzinie lekcyjnej nastąpiło uroczyste wręczenie kluczy do szkoły „nowej pani dyrektor” – p. Agacie Bardzińskiej.  Uczniowie z klas IV-VIII mieli możliwość poznania sztuki prowadzenia lekcji. Nauczyciele z pozycji ucznia aktywnie uczestniczyli w zajęciach.  W klasach młodszych 0-III zajęcia prowadzili starsi koledzy pod okiem wychowawców grup.

            W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pt. ”Rozpoznaj nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, bo kto by nie chciał zobaczyć, jak wyglądali nauczyciele, kiedy byli dziećmi. Zabawa dostarczyła, zarówno dorosłym, jak i uczniom, mnóstwo śmiechu, ale była także okazją do miłych wspomnień. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za udostępnienie prywatnych fotografii! Wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek 18 października.

            Nasi uczniowie przygotowali samodzielnie kartki z życzeniami dla nauczycieli emerytów oraz dla tych, którzy odeszli z naszej szkoły. Kartki zostały wysłane - mamy nadzieję, że wywołają uśmiech na wielu twarzach.

            Młodsze klasy zespołowo przygotowały specjalnie dla nauczycieli piękne duże kolorowe laurki, które możemy podziwiać w galerii.

            Wszystkim uczniom dziękujemy za dobrą zabawę i zaangażowanie w prowadzenie lekcji.

          • Zielniki klasy II

          • Uczniowie klasy II otrzymali zadanie do wykonania: zebrać i podpisać liście drzew i krzewów. Następnie wykonać z nich zielnik. Wykonanie zielnika miało na celu nabycie umiejętności rozpoznawania gatunków drzew i krzewów. Powstały piękne i wartościowe kolekcje.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • Między 26.09, a 6.10 uczniowie klas IV, V, VII i VIII mieli okazję wziąć udział w nietypowych zajęciach prowadzonych w ramach Europejskiego Dnia Języków. Święto to ma nam wszystkim uświadomić bogactwo językowe nie tylko Europy, ale i całego świata, a także jak istotna jest nauka języków. Uczniowie mogli usłyszeć i zapoznać się z językami z całej Europy, ale nie tylko. Począwszy od dobrze znanych i rozpoznawalnych – języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego czy hiszpańskiego, a skończywszy na języku azerskim, baskijskim czy walijskim. Uczniowie klasy VII w ramach projektu w nagraniu witają się w językach z przeróżnych zakamarków Europy. Może tym samym zachęcą kogoś do nauki nowego języka?

          • Wycieczka VIII klasy na ściankę wspinaczkową.

          • W dniu 28.09.2021r.  uczniowie z klasy VIII wspólnie z wychowawcą p. Anną Gałązką  udali się na ściankę wspinaczkową „Lonża” mieszczącej się przy ul. Spartańskiej 16 w Sochaczewie.

            Uczniowie byli tam po raz pierwszy i trochę obawiali się zajęć na wysokości. Nie było się jednak czego obawiać, gdyż zajęcia prowadził bardzo sympatyczny instruktor p. Dawid.

            Po krótkim szkoleniu i rozgrzewce, wszyscy uczestnicy mogli już wspinać się na szczyt lecz nie było to takie proste i wymagało dużej siły rąk i sprawności fizycznej.

            Celem wycieczki była promocja zdrowego stylu życia, tworzenie warunków do aktywności ruchowej, prezentacja pozytywnych wzorców, nabycie umiejętności radzenia sobie z problemami i wyzwaniami oraz profilaktyka prozdrowotna.

            Uczniowie pamiętali, że na ścianie najważniejsza nie jest sprawność fizyczna tylko umiejętność pracy w zespole, współpraca i zaufanie. Niektórzy po raz pierwszy w życiu mieli okazję w tak spektakularny sposób zmierzyć się z barierami. Dlatego takie zajęcia to również szkoła charakteru, szacunku i odpowiedzialności.

            Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopka uczennice złożyły życzenia swoim kolegom i wręczyły drobny upominek na pamiątkę J

            Wspinanie to też wspaniała przygoda, którą mogliśmy razem przeżyć.

             

          • Wizyta biskupa.

          • 28 września w progi naszej szkoły zawitał dostojny Gość, Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Spotkanie związane było z wizytacją kanoniczną w Parafii Św. Józefa Robotnika w Chodakowie. Uczniowie pod kierunkiem p. katechetki Moniki Kaloty przygotowali przedstawienie o Św. Józefie, który jest patronem roku 2021. Ksiądz Biskup zauważył piękną dekorację przygotowaną przez p. Lidię Kowalik i wręczył pamiątkowe obrazki wszystkim zgromadzonym dzieciom. Na koniec udzielił pasterskiego błogosławieństwa wszystkim zebranym. Serdecznie dziękujemy za błogosławieństwo.

          • Lekcja bezpieczeństwa w naszej szkole.

          • 23 września 2021r. funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Żukowie. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo w szkole, w czasie wolnym od zajęć i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

            Policjantki przedstawiły najmłodszym dzieciom na czym polega służba w Policji i czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów. Mundurowe przestrzegały przed osobami obcymi, przypominały również o zasadach bezpieczeństwa w domu pod nieobecność rodziców. Wspólnie z jedną z uczennic przypomniały zebranym dzieciom, jak poprawnie przyjąć postawę „żółwia” w przypadku ataku agresywnego psa.

            Podczas spotkania poruszono również temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Starszym uczniom przypomniano przepisy dotyczące rowerzystów, ponieważ część dzieci dojeżdża do szkoły jednośladem. Policjantki wytłumaczyły, dlaczego nie można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych i w jakich przypadkach rowerzysta może poruszać się chodnikiem. Jednym z tematów było również bezpieczeństwo w sieci i ochrona wizerunku.

            Z najstarszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Żukowie rozmawiano na temat odpowiedzialności prawnej, zagrożeniu demoralizacją i bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego.

            W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-VIII. 

            Pedagog szkolny. 

          • Poznajemy piękno rzeźby… wycieczka szkolna do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

          • 21 września 2021 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Orońska. Centrum Rzeźby Polskiej zajmuje prawie trzynastohektarowy zespół podworski, w skład którego wchodzą: pałac Józefa Brandta, kaplica, oranżeria, oficyna, budynki gospodarcze - wszystkie przystosowane do prowadzenia prac rzeźbiarskich, eksponowania twórczości i prowadzenia warsztatów. Kompleks budynków otoczony jest pięknym parkiem z malowniczymi stawami i starymi drzewami, który jest zarazem galerią rzeźby. Nasza szkoła miała wyjątkowo piękną słoneczną pogodę, dzięki czemu przebywanie w tak uroczym miejscu sprawiło wszystkim dużo radości. Aktualnie w muzeum można podziwiać wystawę Ursuli von Rydingsvard słynnej artystki z polskimi korzeniami. Warsztaty edukacyjne połączone z zajęciami plastycznymi urozmaiciły dodatkowo pobyt w Orońsku. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, która polegała na wykonywaniu wskazanych zadań np. napisaniu wiersza lub narysowaniu jednej z rzeźb znajdujących się w parku. Dzieci wróciły do szkoły późnym popołudniem bogate o nowe doświadczenia.

          • Sprzątanie Świata 2021.

          • Dnia 17 września 2021r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 28 Akcji Sprzątania świata – Polska pod hasłem Myślę, więc nie śmiecę. Głównym celem akcji jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i wzięcia odpowiedzialności za środowisko naturalne, jak również promowanie i podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się ograniczania ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

            Uczniowie, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, pod opieką nauczycieli – p. Małgorzaty Połeć, p. Agnieszki Grzelak, p. Lidii Kowalik, p. Eweliny Nosarzewskiej oraz panów Piotra Figuta i Andrzeja Rybusa sprzątali pobliski las w Żukowie. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów projektu. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem wzięły się do pracy. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu zbiórki.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          • W czwartek 16 września 2021r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej Trójkowej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

            Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas III - VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych.

            Uprawnionych do głosowania było 111 uczniów. Swój głos oddało 97% osób.

            Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

            Przewodniczącą – Michalina Olszewska kl. 8

            Zastępca – Filip Piaskowski kl. 7

            Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

            Opiekunowie SU: Anna Gałązka i Małgorzata Połeć

             

          • Dzień kropki.

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia Kropki zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti. Odbyła się pogadanka na temat filmu. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc różnorodne prace. Ich pomysłowość nie miała granic. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za wzięcie czynnego udziału w kreatywnych zajęciach.

          • WYCIECZKA DO ALMARY

          • 9 września uczniowie klas I, III i IV wzięli udział w wycieczce integracyjnej do gospodarstwa agroturystycznego Almara. W tym jakże malowniczym miejscu dziewczynki i chłopcy mogli oddać się szaleństwu zabawy ze swoimi kolegami i koleżankami, korzystając z mnóstwa atrakcji takich jak: zjeżdżalnia, bujawki, trampolina, boiska do gry w badmintona, piłkę nożną, hokej na trawie, koszykówkę, siatkówkę, tenisa stołowego, bilard. Mogli też sprawdzić swoich sił w limbo, strzelaniu do celu z łuku, a także wiatrówki (pod nadzorem instruktora), albo posiedzieć, porozmawiać, odpoczywać na świeżym powietrzu i cieszyć się piękną pogodą. Aby nie opadli z sił mieli stały dostęp do napojów, a w okolicy południa zjedli ze smakiem kiełbaskę z grilla. Na sam koniec czekała ich jeszcze krótka wizyta w stajni, gdzie mogli zapoznać się z ciekawostkami na temat tych dostojnych zwierząt. Czy wycieczka była udana? Uśmiechy dzieci mówią same za siebie.

          • List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia

          • Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

            Piszę do Państwa by przedstawić pełną informację na temat prowadzonych w Polsce szczepień przeciw COVID-19. Szczególnie kieruję ten list do tych, którzy z różnych względów obawiają się szczepień i odbierają sprzeczne, czasem wykluczające się, doniesienia medialne, czy też opinie kierowane przez różne środowiska i organizacje.

            Bez wątpienia szczepienia są jednym z najbardziej skutecznych i efektywnych działań profilaktycznych, stanowiący najsilniejszy oręż w zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych na świecie. Wszystkie szczepionki przeciw COVID-19 dostępne w krajach Unii Europejskiej, a co za tym idzie również w Polsce przeszły procedurę dopuszczenia do obrotu decyzją Komisji Europejskiej po wcześniejszej naukowej ocenie Europejskiej Agencji Leków. Tym samym, co należy stanowczo podkreślić, stosowanie szczepionek nie jest żadnym eksperymentem medycznym. Wszystkie szczepionki to produkty lecznicze zarejestrowane z wskazaniami stosowania w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2. Bezpieczeństwo ich stosowania, skuteczność i jakość zostały pozytywnie ocenione przez Europejską Agencję Leków, w której zasiada również przedstawiciel Polski.

            Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak inne produkty lecznicze. Kierując się koniecznością pilnej walki ze światową pandemią i koniecznością ochrony  zdrowia oraz życia ludzkiego procedury rejestracyjne szczepionek zostały skrócone, ale wszystkie badania wykonano w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa, podobnie jak to się dzieje w przypadku innych szczepionek. Nie pominięto żadnego wymaganego etapu badań ani kontroli. Wszystkie badania laboratoryjne, zarówno niekliniczne na zwierzętach, jak i kliniczne na ludziach zostały przeprowadzone zgodnie z najbardziej rygorystycznymi zasadami, standardami i kryteriami etycznymi. Wydanie pozwolenia dopuszczającego szczepionkę do obrotu oznacza zatem, że jakość, bezpieczeństwo i skuteczność takiego produktu leczniczego została udowodniona na podstawie odpowiednich badań klinicznych, przedklinicznych i chemicznofarmaceutycznych. Wszystkie informacje związane ze stosowaniem szczepionek przeciw COVID-19, w tym przeciwskazania oraz działania niepożądane określają Charakterystyki Produktu Leczniczego (CHPL) dla poszczególnych szczepionek, które są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

            Dotychczas dopuszczone do szczepienia przeciw COVID-19, w grupie wiekowej od 12 roku życia zostały dwa produkty:

            • Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech
            • Spikevax firmy Moderna Biotech Spain, S.L.

            Dopuszczenie do stosowania pierwszej ze szczepionek, tj. Comirnaty w grupie wiekowej 12-15 lat nastąpiło w oparciu o dane zebrane do 13 marca 2021 r., na próbie 2 260 nastolatków (1 131 w grupie produktu leczniczego Comirnaty i 1 129 w grupie placebo) Spośród tych uczestników 1 308 nastolatków (660 w grupie produktu leczniczego Comirnaty i 648 w grupie placebo) objęto kontrolą przez co najmniej 2 miesiące po drugiej dawce produktu leczniczego Comirnaty.

            Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi u młodzieży w wieku od 12 do 15 lat były: ból w miejscu wstrzyknięcia (>90%), zmęczenie i ból głowy (>70%), ból mięśni i dreszcze (>40%), ból stawów i gorączka (>20%). Jak więc widać były to dość lekkie działania niepożądane.

            Z kolei skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki Spikevax w grupie młodzieży potwierdzono w badaniu klinicznym z udziałem 3732 dzieci w wieku od 12 do 17 lat. W badaniu brało udział 2773 uczestników od ukończenia 12. roku życia do ukończenia 16. roku życia i 959 uczestników od 17. roku życia do ukończenia 18. roku życia. Wyniki badań pozwoliły stwierdzić, że skuteczność produktu Spikevax u dzieci w wieku od 12 do 17 lat jest podobna do skuteczności u dorosłych.

            Najczęstsze działania niepożądane u dzieci w wieku od 12 do 17 lat są podobne do tych u osób w wieku 18 lat i starszych. Obejmują one ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, ból głowy, ból mięśni i stawów, powiększenie węzłów chłonnych, dreszcze, nudności, wymioty i gorączkę. Większość tych działań niepożądanych miała nasilenie od łagodnego do umiarkowanego i zwykle przemijała w ciągu kilku dni od otrzymania szczepionki.

            Bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, są cały czas ściśle monitorowane.

            W celu poszukiwania odpowiedzi, informacji lub potwierdzenia posiadanej wiedzy, zapraszam na portal prowadzony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny: szczepienia.pzh.gov.pl oraz

            Europejski Portal Informacji o Szczepieniach, który powstał z inicjatywy Unii Europejskiej (wersja w języku polskim pod adresem: vaccinationinfo.eu/pl.

          • Konferencja on-line dla rodziców dotycząca szczepień

          • Szanowni Państwo,

            informujemy, że konferencja on-line dla zainteresowanych rodziców, dotycząca szczepień dzieci od 12 roku życia będzie dostępna od 3 września br. od godz. 18.00 pod linkiem: https://youtu.be/dv6RCNwlYKk. Jednocześnie, w związku z prowadzoną akcją szczepień, przekazujemy otrzymany od Narodowego Funduszu Zdrowia - Oddziału Mazowieckiego, wykaz punktów szczepień, zlokalizowany na terenie województwa mazowieckiego. Informujemy również, że od 25 sierpnia br. działa specjalny adres mailowy http://szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie uczniów mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

            Punkty szczepień w Sochaczewie:

            Zespół Opieki Zdrowotnej "Szpitala Powiatowego" w Sochaczewie Poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej Szpital w Sochaczewie ul. Batalionów  Chłopskich 44 01 tel.46 8649552

            Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska ALMED Alicja Pawłowska Przychodnia lekarska  Sochaczew    ul.Żeromskiego 41a  tel. 662412895

            Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotne jPoradnia lekarza POZ dla dorosłych i dzieci sochaczew ul.Żeromskiego41A  tel.46 8634544; 468624508; 662412895

            CENTRUM MEDYCZNE ENEL-MED SPÓŁKA AKCYJNA ENEL-MED Oddział Sochaczew ul. Stefana Żeromskiego 14  tel. 22 230 70 07;  660 307 0

            Kontakt z pracownikiem  KO w sprawie szczepień:

            Kuratorium Oświaty w Warszawie – specjalista Anna Janiewicz / specjalista Katarzyna Ważyńska

            tel. 22 551 24 00 wew. 1104/1102

            komunikacja@kuratorium.waw.pl

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

            Czas wakacji minął, dlatego serdecznie zapraszamy 1 września 2021r. na inaugurację roku szkolnego 2021/2022 zgodnie z przedstawionym harmonogramem. W trosce o wspólne bezpieczeństwo informujemy, że z dzieckiem może przebywać tyko jeden opiekun. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19 (obowiązkowe maseczki dla dzieci i opiekunów,  dezynfekcja rąk przed wejściem oraz zachowanie dystansu). Przypominamy o zmianie obuwia.

            Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:

          • Wytyczne MEiN, MZ i GiS dla szkół.

          • Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

            Wytyczne: Wytyczne_MEiN_MZ_i_GIS_wrzesien_2021.pdf​​​​​​​

            Więcej na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki tuaj.