17 marca 2023r w Szkole Podstawowej nr. 3 w Sochaczewie, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Małe Dyktando".
W konkursie reprezentowało naszą szkołę czworo uczniów klasy III.
Sara Turkowska i Liwia Kasprzak zdobyły trzecie miejsce.
17 marca 2023r w Szkole Podstawowej nr. 3 w Sochaczewie, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Małe Dyktando".
W konkursie reprezentowało naszą szkołę czworo uczniów klasy III.
Sara Turkowska i Liwia Kasprzak zdobyły trzecie miejsce.
W dniach 10-11 marca w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie już po raz 10 odbył się Festiwal "Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem" promujący poezję i pieśń patriotyczną. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło także uczniów naszej szkoły.
Zuzanna Leśkiewicz z klasy VII zaśpiewała "Rotę". Zaprezentowali się także uczniowie klasy V: Marcelina Osińska zaśpiewała pieśń "Pałacyk Michla", natomiast Sebastian Citko wykonał "Legiony". Zespół z klasy IV w składzie: Uliana Alaphova, Lena Bagińska i Lara Winnicka z wdziękiem wykonały piosenkę "Moje pochodzenie" i to ich występ najbardziej spodobał się Jury, które postanowiło przyznać dziewczynkom III nagrodę w kategorii Zespoły. Uroczysty finał i wręczenie nagród odbyło się 18 marca w Kramnicach Miejskich. Gratulujemy naszym uczniom udanych występów i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursu.
Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol Dnia Osób z Zespołem Downa. 21 marca cała Szkoła w Żukowie dołączyła się do Zespołu Kolorowych Skarpetek i wspieraliśmy osoby chorujące na trisomię. Ta akcja ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetyczną. Nasi uczniowie chętnie przyłączyli wkładając na stopy kolorowe, nie pasujące do siebie skarpetki.
Na korytarzu pojawiła się gazetka z informacjami na temat tego syndromu. Młodsze dzieci kolorowały skarpetki oraz uczestniczyły w prelekcji z panią pedagog, która przybliżyła dzieciom tematykę dzisiejszego święta. Pogadanka objęła również tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa. Dziękujemy uczniom za tak ciepłe przyjęcie akcji. Zapraszamy do kolorowej galerii zdjęć.
W związku z realizacją rządowego programu „Aktywna tablica” w Szkole Podstawowej w Żukowie uczniowie klas 0-III mieli możliwość pracy z robotami Photon. Główny cel to wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w edukacji służących atrakcyjnemu i efektywnemu nauczaniu. Dzieci poznały podstawy programowania z wykorzystaniem robotów, co w dużym stopniu uatrakcyjniło lekcje. Uczniowie chętnie uczestniczyli i czekają na kolejne lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Tegoroczni absolwenci naszej szkoły mają do podjęcia niełatwą decyzję. Muszą zdecydować się na kierunek dalszej edukacji. Aby ułatwić uczniom wybór odpowiedniej placówki, organizowane są spotkania z przedstawicielami szkół oraz dni otwarte w czasie których licea, technika, szkoły branżowe pochwalą się swoimi atutami. Poniżej przedstawiamy przybliżone terminy spotkań. Szczegóły można uzyskać na stronach internetowych wybranych placówek.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego na szkolnym korytarzu możemy podziwiać prywatne prace plastyczne i techniczne naszych szkolnych artystów. Głównym celem wystawy jest zaprezentowanie prac i ogromnych zdolności uczniów naszej szkoły.
Na wystawie można podziwiać prace wykonane w różnych technikach i stylach. Twórcami są Piotr Woźniak, Amelia Pisarek, Michalina Wejers oraz Karina Wolińska.
Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zobaczenia wystawy na żywo.
Naszym Artystom życzymy dalszych twórczych sukcesów i wielu wspaniałych wystaw!
Na ten szczególny DZIEŃ 8 MARCA wszyscy chłopcy z naszej szkoły przygotowali się fantastycznie! Wykonali własnoręcznie wiosenne kwiaty i z najlepszymi życzeniami obdarowali wszystkie kobiety, małe i duże.
Szanowni Państwo,
dostrzegając zjawisko systematycznego obniżania poziomu funkcjonowania dzieci i młodzieży, nasilenia zaburzeń lękowych, stanów depresyjnych, zachowań agresywnych i autoagresywnych oraz stale zwiększającej się liczby zachowań samobójczych, serdecznie zapraszam do udziału w konferencji
Zauważ, usłysz, działaj… - jak wspierać osoby w kryzysie emocjonalnym?,
która odbędzie się w formule hybrydowej (stacjonarnie i on-line),
w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie
ul. Świętojerska 9
w dniu 28 lutego 2023 r. w godzinach 12:00-16.00
Podczas konferencji specjaliści przypomną, jak rozpoznać i przeciwdziałać zaburzeniom depresyjnym, kryzysom suicydalnym wśród dzieci i młodzieży oraz przedstawią propozycje działań profilaktycznych.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszej szkole została przygotowana gazetka oraz lekcje na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku.
Wszyscy cieszymy się, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Dlatego też wszyscy przypomnieliśmy sobie ważne zasady.
Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, abyście zdrowo
i bezpiecznie spędzili te ferie zimowe.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony 7 lutego 2023 r. Z tej okazji przygotowana została gazetka szkolna dla uczniów i rodziców. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w lekcji on-line („Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?”, „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet”) w czasie zajęć lekcyjnych zorganizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.
Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.
Drodzy Uczniowie i Rodzice dodatkowo zachęcamy do udziału w Gali. Jest ona bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach DBI z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się 7 lutego (będzie dostępna jeszcze kilka dni: https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet ) w formule hybrydowej. Podczas tego wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy oraz rodzice mają okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu aktualnej problematyki bezpieczeństwa w sieci czy sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu z uczniami.Prelegentami wydarzenia są m.in. Kira Suchobojczenko, dr hab. Tomasz Grzyb, prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr Ilona Kotlewska-Waś, Aldona Rumińska-Szalska - zwyciężczyni konkursu Nauczyciel Jutr@ 2022.
W środę 1 lutego uczennice i uczniowie klas IV i VI bawili się na lodowisku miejskim w Sochaczewie. Po dwóch godzinach jazdy na lodzie młodzież oglądała film pt. "Kot w butach: Ostatnie Życzenie" w kinie "Odeon".
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę środków w ramach akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Zebraliśmy 2105,84 zł.
W poniedziałek i wtorek (30 i 31 stycznia) wspieramy fundację WOŚP sprzedając w szkole przekąski - ciasta, słodycze, popcorn.
18 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z sympatycznymi czworonogami. Instruktorzy pokazali nam jak właściwie zachowywać się w kontaktach z groźnymi psami. Szkolenie obejmowało ciekawą pogadankę, podczas której zwrócono uwagę na: zachowanie się człowieka podczas kontaktu z psem, mowa ciała psa (tj. po jakich częściach ciała możemy ocenić, że pies przygotowuje się do ataku), najczęstsze powody ataku psa, częste błędy popełniane podczas kontaktu z psem, praktyczna obrona podczas ataku, zasady wychowania, oraz błędy podczas szkolenia naszego psa. Przedstawiono tez pokaz teresuty psa na posłuszeństwo. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pogadanki i przyglądali się elementom tresury zwierząt.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany w gronie najbliższych. Czas, w którym wszyscy zapominają o troskach dnia codziennego.
We wtorek 20 grudnia 2022 r. o godzinie 17.00 cała społeczność szkolna oraz lokalna zebrała się wspólnie świętować zbliżające się Boże Narodzenie. By podkreślić niezwykły charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły wystąpili w Jasełkach. Uroczystość rozpoczęła się przepięknym tańcem z lampionami, w wykonaniu uczniów z klasy pierwszej przygotowanym przez panią Małgorzatę Sylwestrzak. Następnie uczniowie z klas 4-8 zaprezentowali jasełka, które nadzorowała pani Małgorzata Połeć i Monika Kalota, Występy zakończyli uczniowie z klasy drugiej i trzeciej kolędą „Gore gwiazda Jezusowi” pod kierunkiem pani Marleny Rogowskiej i pani Sylwii Szymańskiej. Po występie głos zabrał proboszcz naszej parafii ksiądz Józef Staszewski składając świąteczne życzenia. Następnie pani dyrektor Ewa Kamińska zaprosiła wszystkich na poczęstunek.
Dawno wyczekiwane spotkanie przebiegło w bardzo miłej i magicznej atmosferze.
Uczniowie grający w przedstawieniu: Maryja – Karolina Prengowska, Józef - Michał Marciniak, Pasterze – Piotr Prengowski, Antonii Prengowski, Alan Bednarski, Adam Szymczak, Anioły – Magdalena Kamińska, Maja Sałacińska, Maria Wosińska, Herod – Dominik Winnicki, Diabeł – Krzysztof Kwiatkowski, Diabełki – Michał Schabek, Mateusz Szymczak, Jagna – Oliwia Olejniczak, Hetman – Oliwier Gawłowski, Narratorzy – Marta Jeznach, Artur Lewandowski,
Swoje talenty wokalne, pod kierunkiem pani Ewy Szałapskiej zaprezentowali uczniowie należący do chóru szklonego. Natomiast na instrumentach zagrali: Michał Marciniak – akordeon, Sebastian Citko – gitara.
Piękna scenografia w wykonaniu pani Lidii Kowalik oraz dekoracje wykonane przez panie Dorotę Połeć, Sylwię Szymańską, Monikę Kalotę oraz Danutę Fabrowicz, wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy przygotowali ciasta oraz tak licznie przybyli na naszą uroczystość, by wraz z nami świętować.
Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Żukowa za wsparcie finansowe w kwocie 500 zł, która wspomogła organizację uroczystości.
Wszystkim, nie wymienionym, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia dziękujemy. Wysiłek tak wielu osób zaangażowanych całym sercem przyniósł znakomite efekty.
Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia.
Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym
życzy Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły!
Taniec z lampionami w wykonaniu klasy I.
Jasełka. Część 1.
Jasełka. Część 2.
Kolęda "Gore gwiazda Jezusowi" w wykonaniu uczniów klasy II i III.
Uczniowie klas IV-VI na zajęciach koła technicznego przygotowywali świąteczne pierniki. Było dużo radości i zabawy, a zapach unosił się po całej szkole.
W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny. Uczestnicy konkursu wykonali dowolną techniką prace plastyczne, których tematem był : „Portret Mikołaja” w kategorii klas 0 – III oraz „Święty Mikołaj w oczach dziecka” w kategorii klas IV – VII.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
w kategorii kl. 0 – III
1. Wiktor Stępniak kl. III
2. Adam Ciura - Feliga kl. I
3. Zofia Ozimek kl. I
W kategorii kl. IV – VII
1. Amelia Pisarek kl. VI
2. Piotr Prengowski kl. IV
3. Marcelina Osińska KL. IV
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Odbiór nagród
Praca Zofii Ozimek (klasa I)
Praca Adama Ciury-Feligi (klasa I)
Praca Wiktora Stępniaka (klasa III)
Praca Marceliny Osińskiej (klasa V)
Praca Piotra Prengowskiego (klasa IV)
Praca Amelii Pisarek (klasa VI)
Powered by aSc EduPage