• Zbiórka elektrośmieci

          • Drodzy uczniowie i rodzice!!!

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

            Termin Akcji: TYLKO DO 19.04 (PLANOWANY ODBIÓR ZE SZKOŁY 20.04)

            Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Żukowie

            Więcej informacji: elektrosmieci.pdf

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym.

          • "Trzymaj formę"

          • Trzymaj Formę!” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali zdrowe posiłki oraz analizowali walory odżywcze, witaminowe i zdrowotne poszczególnych produktów. Prelekcja z pedagogiem szkolnym oraz prezentacja dotycząca programu wzbogaciła wiedzę uczniów na temat zdrowego stylu życia.

          • Turniej siatkówki dziewcząt

          • W dniu 23.03.23 w SP Żuków odbyły się zawody w piłkę siatkową dziewcząt. 

             Rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami:

            1 miejsce SP Żuków 

            2 miejsce SP Mokas

            3 miejsce SP Kąty

            4 miejsce SP Feliksów 

            Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

            Magdalena Kamińska 

            Oliwia Olejniczak

            Antonina Olszewska

            Maja Sałacińska 

            Maja Szymańska 

            Maria Wosińska

          • Turniej siatkówki chłopców

          • W dniu 22.03.23 w SP Żuków odbyły się zawody w piłkę siatkową chłopców. 

             Rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami:

            1 miejsce SP Kąty

            2 miejsce SP Wyczółki

            3 miejsce SP Żuków 

            4 miejsce SP Feliksów 

            5 miejsce SP Mokas

            Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

            Kacper Rzeszowski

            Paweł Ziółkowski 

            Filip Piaskowski

            Dorian Szcześniak

            Wiktor Szewczyk

            Winnicki Dominik

            Wiktor Rosiecki

          • Konkurs Piosenki

          • W pierwszy dzień wiosny 21 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Sochaczewie odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki "Zaczarowany Bajek Świat" popularyzujący wśród dzieci piosenki ze znanych bajek i filmów dziecięcych. Na konkursie zaprezentował się zespół z klasy IV: Uliana Ahapova, Lena Bagińska i Lara Winnicka, które pięknie wykonały piosenkę "Rzeka marzeń" z filmu "W pustyni i w puszczy". Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów!

          • "Małe Dyktando"

          • 17 marca 2023r w Szkole Podstawowej nr. 3 w Sochaczewie, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Małe Dyktando".

            W konkursie reprezentowało naszą szkołę czworo uczniów klasy III. 

            Sara Turkowska i Liwia Kasprzak zdobyły trzecie miejsce. 

          • Udział naszych uczniów w konkursie pieśni patriotycznej

          • W dniach 10-11 marca w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie już po raz 10 odbył się Festiwal "Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem" promujący poezję i pieśń patriotyczną. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło także uczniów naszej szkoły.

            Zuzanna Leśkiewicz z klasy VII zaśpiewała "Rotę". Zaprezentowali się także uczniowie klasy V: Marcelina Osińska zaśpiewała pieśń "Pałacyk Michla", natomiast Sebastian Citko wykonał "Legiony". Zespół z klasy IV w składzie: Uliana Alaphova, Lena Bagińska i Lara Winnicka z wdziękiem wykonały piosenkę "Moje pochodzenie" i to ich występ najbardziej spodobał się Jury, które postanowiło przyznać dziewczynkom III nagrodę w kategorii Zespoły. Uroczysty finał i wręczenie nagród odbyło się 18 marca w Kramnicach Miejskich. Gratulujemy naszym uczniom udanych występów i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursu.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol Dnia Osób z Zespołem Downa. 21 marca cała Szkoła w Żukowie dołączyła się do Zespołu Kolorowych Skarpetek i wspieraliśmy osoby chorujące na trisomię. Ta akcja ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetyczną. Nasi uczniowie chętnie przyłączyli wkładając na stopy kolorowe, nie pasujące do siebie skarpetki.

            Na korytarzu pojawiła się gazetka z informacjami na temat tego syndromu. Młodsze dzieci kolorowały skarpetki oraz uczestniczyły w prelekcji z panią pedagog, która przybliżyła dzieciom tematykę dzisiejszego święta. Pogadanka objęła również tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa. Dziękujemy uczniom za tak ciepłe przyjęcie akcji. Zapraszamy do kolorowej galerii zdjęć.

          • "Aktywna tablica"

          •  

            W związku z realizacją rządowego programu „Aktywna tablica” w Szkole Podstawowej w Żukowie uczniowie klas 0-III mieli możliwość pracy z robotami Photon. Główny cel to wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w edukacji służących atrakcyjnemu i efektywnemu nauczaniu. Dzieci poznały podstawy programowania z wykorzystaniem robotów, co w dużym stopniu uatrakcyjniło lekcje. Uczniowie chętnie uczestniczyli i czekają na kolejne lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych

          • Tegoroczni absolwenci naszej szkoły mają do podjęcia niełatwą decyzję. Muszą zdecydować się na kierunek dalszej edukacji. Aby ułatwić uczniom  wybór odpowiedniej placówki, organizowane są spotkania z przedstawicielami szkół oraz dni otwarte w czasie których licea, technika, szkoły branżowe pochwalą się swoimi atutami. Poniżej przedstawiamy przybliżone terminy spotkań. Szczegóły można uzyskać na stronach internetowych wybranych placówek. 

            • ZSKZ- Zespół Szkół Kształcenia Zawodowego 16.03.2023r. 8:50 spotkanie w SP Żuków
            • Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP 21.03.23r. godz. 12:50 spotkanie w SP Żuków. Dzień otwarty w siedzibie szkoły 15.04.2023r. od godz. 10:00
            • Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina w Sochaczewie   26.04.2023r. lub 27.04.2023r.
            • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego „Osiemdziesiątka”  21.04.2023r.
            • Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego „Ogrodnik”  25.04.2023r.
            • Zespół Szkół im. J Iwaszkiewicza 23.03.2023r.
            • Zespół Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie 15.04.2023r.
          • Wystawa prac prywatnych

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego na szkolnym korytarzu możemy  podziwiać prywatne prace plastyczne i techniczne naszych szkolnych artystów. Głównym celem wystawy jest zaprezentowanie prac i ogromnych zdolności uczniów naszej szkoły.

            Na wystawie można podziwiać prace wykonane w różnych technikach i stylach. Twórcami są Piotr Woźniak, Amelia Pisarek, Michalina Wejers oraz Karina Wolińska.

            Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zobaczenia wystawy na żywo.

            Naszym Artystom życzymy dalszych twórczych sukcesów i wielu wspaniałych wystaw! 

          • Dzień Kobiet

          • Na ten szczególny DZIEŃ 8 MARCA wszyscy chłopcy z naszej szkoły przygotowali się fantastycznie! Wykonali własnoręcznie wiosenne kwiaty i z najlepszymi życzeniami obdarowali wszystkie kobiety, małe i duże.

          • Zaproszenie na konferencję

          • Szanowni Państwo,

            dostrzegając zjawisko systematycznego obniżania poziomu funkcjonowania dzieci i młodzieży, nasilenia zaburzeń lękowych, stanów depresyjnych, zachowań agresywnych i autoagresywnych oraz stale zwiększającej się liczby zachowań samobójczych, serdecznie zapraszam do udziału w konferencji

            Zauważ, usłysz, działaj… -  jak wspierać osoby w kryzysie emocjonalnym?,

            która odbędzie się w formule hybrydowej (stacjonarnie i on-line),

            w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie

            ul. Świętojerska 9

            w dniu 28 lutego 2023 r. w godzinach  12:00-16.00

            Podczas konferencji specjaliści przypomną, jak rozpoznać i przeciwdziałać zaburzeniom depresyjnym, kryzysom suicydalnym wśród dzieci i młodzieży oraz przedstawią propozycje działań profilaktycznych.    

            Link do transmisji na żywo   

             

          • Ferie

          • W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w  naszej szkole została przygotowana gazetka oraz lekcje na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

            Wszyscy  cieszymy się, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Dlatego też wszyscy przypomnieliśmy sobie ważne zasady.

             

            Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, abyście zdrowo

            i bezpiecznie spędzili te ferie zimowe.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Nasza szkoła przyłącza się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023!

            Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony 7 lutego 2023 r. Z tej okazji przygotowana została gazetka szkolna dla uczniów i rodziców. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w lekcji on-line („Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?”, „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet”) w czasie zajęć lekcyjnych zorganizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.

             

            Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

             

            Drodzy Uczniowie i Rodzice dodatkowo zachęcamy do udziału w Gali. Jest ona bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach DBI z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się 7 lutego  (będzie dostępna jeszcze kilka dni: https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet ) w formule hybrydowej. Podczas tego wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy oraz rodzice mają okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu aktualnej problematyki bezpieczeństwa w sieci czy sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu z uczniami.Prelegentami wydarzenia są m.in. Kira Suchobojczenko, dr hab. Tomasz Grzyb, prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr Ilona Kotlewska-Waś, Aldona Rumińska-Szalska - zwyciężczyni konkursu Nauczyciel Jutr@ 2022.