• Projekt

•

"Skąd się biorą produkty ekologiczne” -  to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły do tego  projektu. Na początku zapoznały się z produktami ze znaczkiem EKO. Z filmu dowiedziały się, skąd pochodzą takie produkty. Poznały Piramidę Żywienia, przypomniały sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia, a następnie ułożyły produkty na odpowiednich piętrach tej piramidy.

• Różowa skrzyneczka

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Różowa Skrzyneczka, której celem jest szeroki dostęp do artykułów higienicznych.

• Warsztaty dla uczniów z bezpieczeństwa w sieci

• 8 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas I-VIII. Dla młodszych uczniów (I-III) zajęcia pt. „Przygoda w sieci” miały na celu  ukazanie zagrożenia spowodowanego nadmiernym korzystaniem z komputera. Nauka odpowiedniego i odpowiedzialnego korzystania z mediów, by stały się one pomocnym źródłem w nauce, rozwoju i rozrywce. Zajęcia miały wykształcić w nich postawę rozważnego posługiwania się telefonem komórkowym, komputerem i telewizją. Klasy IV-VIII uczestniczyły w warsztatach których celem było nauczyć świadomego i odpowiedzialnego odbioru informacji przekazywanych przez media, uświadamianie zagrożeń płynących z Internetu, a także pokazać jak pozostać sobą w wirtualnym świecie. Dodatkowo miały na celu rzetelną diagnozę stopnia uzależnienia od mediów i pokazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, jako działania profilaktyczne zmierzające do eliminacji problemu. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów p. Danielowi i aktywny udział naszych wszystkich dzieci.

• Światowy Dzień Zdrowia 2022

• W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia uwaga Światowej Organizacji Zdrowia koncentruje się wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. W naszej szkole nie zabrakło działań związanych z powyższym przedsięwzięciem. Uczniowie klas 0-VIII uczestniczyli w prelekcji dotyczącej przybliżenia założeń projektu. Omawialiśmy nasze działania, które choć w niewielkim stopniu mogą przyczynić się do pozytywnych zmian na świecie. Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli dodatkowo film przygotowany przez WHO w ramach tego wyjątkowego dnia. Na szkolnych korytarzach zawisły plakaty dotyczące powyższego tematu. Nasi nauczyciele często przybliżają uczniom tematykę zdrowia i  konieczności dbania o środowisko. Jedna z klas przygotowała przedstawienie dotyczące skutków zanieczyszczania środowiska (lasu) dla ludzkiego zdrowia, inni wykonali pracę plastyczne w formie talerza ze zdrową żywnością,  samodzielne przygotowanie zdrowego śniadania, plakaty dotyczące skutków palenia, picia alkoholu, czy używania dopalaczy to tylko nieliczne wydarzenia. Wszystkie te działania przyczyniają się do poszerzania wiedzy naszych uczniów z zakresu zdrowia.

Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie,

tak jak jej zdrowie zależy od nas.

Informacja na korytarzu szkolnym

Praca klasy II

• Dzień bez plecaka

• 1 kwietnia nasi uczniowie pojawili się w szkole z najróżniejszymi przedmiotami mającymi zastąpić im plecaki. Oto efekty.

Zwycięzcy:

• Wielkanocny Konkurs Plastyczny

• Przedstawiamy prace poszczególnych klas w Szkolnym Konkusie Plastycznym pt. "Pisanka Wielkanocna".

Zerówka

• Tydzień matematyczny

• W dniach 23,24,25 marca uczniowie klas 4-7 brali udział w tygodniu matematycznym.

Pierwszego dnia dzieci podzielone na grupy poszukiwały w sali lekcyjnej karteczek
            z przydzielonymi zadaniami. Musiały rozdzielić zadania pomiędzy członków grup. Za rozwiązaną krzyżówkę, wykreślankę lub łamigłówkę matematyczną otrzymywały literę potrzebną do ułożenia hasła. Wygrała grupa, która pierwsza rozwiązała hasło.

Drugiego dnia dzieci podzielone na grupy rozwiązywały łamigłówki pochodzące z prezentacji e- math stworzonej z okazji światowego dnia matematyki.

Trzeciego dnia uczniowie rozwiązywali sudoku. Wszyscy dobrze się bawili.