• Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela

• Dzień Edukacji Narodowej był szczególnym dniem dla naszej szkoły. Uczniowie mieli  możliwość sprawdzenia się w nowej roli i przeżyć niezapomniane wrażenia wcielając się w nauczycieli. Nowo wybrana kadra podczas apelu otrzymała możliwość współrządzenia szkołą z rąk pani dyrektor Ewy Kamińskiej. Po apelu uczniowie przejęli obowiązki nauczycieli, prowadząc lekcje wg własnego pomysłu, a „Dyrekcja” hospitowała w tym dniu ich pracę, odwiedzając każdą klasę. Młodzi nauczyciele byli świetnie przygotowani do zajęć i z wielką pasją uczyli swoich kolegów.

Był to dla nas wszystkich nietypowy dzień. Przepełniony dobrą, wspólną zabawą, humorem i uśmiechem na twarzach. Uczniowie rozwijali umiejętności współpracy w grupie, odpowiedzialności za powierzone zadania, samorządności oraz chęci do działania. Dzień Samorządności po raz kolejny został bardzo pozytywnie przyjęty przez całą społeczność szkolną.

• Bądź bezpieczny na drodze

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Bądź bezpieczny na drodze”. Głównym celem realizacji programu był wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci, ochrona przed zagrożeniami, kształtowanie właściwych postaw. Nasi uczniowie nauczyli się odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań na drodze – klasy młodsze ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych.W trakcie zajęć w klasach 0-VIII podkreślano ważną rolę elementów odblaskowych, potwierdzoną filmem instruktażowym oraz wręczeniem wszystkim uczniom odblasków.

Dodatkowo spotkanie z przedstawicielkami KPP w Sochaczewie dostarczyło dzieciomcenną wiedzę z zakresu:

- co zrobić w razie ataku psa?,

- jak radzić sobie z nieznajomymi osobami?,

- podstawowe przepisy ruchu drogowego,

- odpowiedzialnośćkarna nieletnich,

- cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci,

- niebezpieczeństwa związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

Wszystkim Uczniom życzymy bezpiecznych zachowań

w szkole i poza nią.

• Sprzątanie świata

• Jak co roku w trzeci piątek nauki (23 września) klasy IV-VIII wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata"). Młodzież, z wielkim zapałem przystąpiła do zbierania śmieci w pobliskim lesie. Efekty naszych działań można podziwiać na fotografiach.

• Lekcje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

• Uczniowie i nauczyciele wystartowali i już wykorzystują sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Nowatorskie lekcje odbyły się już na plastyce, historii, języku angielskim, biologii ale też doradztwie zawodowym. Zajęcia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości wzbudziły zainteresowanie wśród uczniów. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz  praktycznych umiejętności przez uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu lekcji.

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego i ślubowanie pierwszej klasy

• 1 września o godzinie 10 zabrzmiał pierwszy dzwonek i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Pani Dyrektor powitała uczniów, rodziców i nauczycieli na sali gimnastycznej. Potem odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

Wszyscy z radością i nadzieją rozpoczynamy naukę.