• Laboratoria przyszłości

          • Szkoła  Podstawowa w Żukowie przyłączyła się do udziału w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jest to program skierowany m.in. do szkół podstawowych którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego. Więcej informacji o programie można znaleźć  na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

            Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 60 000 zł. Cześć wyposażenia była tzw. podstawowa, wymagana, pozostałe przedmioty do zakupu mogliśmy wybrać z listy.

             Skład wyposażenia podstawowego:•    Drukarki 3D z akcesoriami•    Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami

            •    Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).•    Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)

            Ponadto szkoła zakupiła 16 szt. okularów Class VR. To przełomowa i wielokrotnie nagradzana technologia VR zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku. ClassVR zawiera elementy  sterujące oraz treściami i zasoby dostosowane do programu nauczania, dzięki czemu zapewnia wszystko, czego potrzebują nauczyciele, aby wprowadzić wirtualną rzeczywistość do klasy. Poniżej przedstawiamy zdjęcia zakupionego sprzętu.

            Systematycznie na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczać relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

          • Dzień kropki w zerówce

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia Kropki zaczęły się od wysłuchania historii małej Vashti. Odbyła się pogadanka na temat opowiadania. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc różnorodne prace. Ich pomysłowość nie miała granic. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za wzięcie czynnego udziału w kreatywnych zajęciach.