• Zaproszenie na konferencję

• Szanowni Państwo,

dostrzegając zjawisko systematycznego obniżania poziomu funkcjonowania dzieci i młodzieży, nasilenia zaburzeń lękowych, stanów depresyjnych, zachowań agresywnych i autoagresywnych oraz stale zwiększającej się liczby zachowań samobójczych, serdecznie zapraszam do udziału w konferencji

Zauważ, usłysz, działaj… -  jak wspierać osoby w kryzysie emocjonalnym?,

która odbędzie się w formule hybrydowej (stacjonarnie i on-line),

w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie

ul. Świętojerska 9

w dniu 28 lutego 2023 r. w godzinach  12:00-16.00

Podczas konferencji specjaliści przypomną, jak rozpoznać i przeciwdziałać zaburzeniom depresyjnym, kryzysom suicydalnym wśród dzieci i młodzieży oraz przedstawią propozycje działań profilaktycznych.

Link do transmisji na żywo

• Ferie

• W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w  naszej szkole została przygotowana gazetka oraz lekcje na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

Wszyscy  cieszymy się, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Dlatego też wszyscy przypomnieliśmy sobie ważne zasady.

Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, abyście zdrowo

i bezpiecznie spędzili te ferie zimowe.

• Nasza szkoła przyłącza się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023!

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony 7 lutego 2023 r. Z tej okazji przygotowana została gazetka szkolna dla uczniów i rodziców. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w lekcji on-line („Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?”, „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet”) w czasie zajęć lekcyjnych zorganizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

Drodzy Uczniowie i Rodzice dodatkowo zachęcamy do udziału w Gali. Jest ona bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach DBI z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się 7 lutego  (będzie dostępna jeszcze kilka dni: https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet ) w formule hybrydowej. Podczas tego wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy oraz rodzice mają okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu aktualnej problematyki bezpieczeństwa w sieci czy sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu z uczniami.Prelegentami wydarzenia są m.in. Kira Suchobojczenko, dr hab. Tomasz Grzyb, prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr Ilona Kotlewska-Waś, Aldona Rumińska-Szalska - zwyciężczyni konkursu Nauczyciel Jutr@ 2022.

• Zabawa na lodzie

• W środę 1 lutego uczennice i uczniowie klas IV i VI bawili się na lodowisku miejskim w Sochaczewie. Po dwóch godzinach jazdy na lodzie młodzież oglądała film pt. "Kot w butach: Ostatnie Życzenie" w kinie "Odeon".

• WOŚP

• Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę środków w ramach akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zebraliśmy 2105,84 zł.