• Przygotowania do projektu "Laboratora Przyszłości"

          • Szkoła Podstawowa im Kazimierza Wielkiego w Żukowie ucztestniczy w Programie Laboratoria Przyszłości. Nauczyciele naszej szkoły są już po szkoleniu z obsługi sprzętu ClassVR. Z niecierpliwością czekają na przyszły rok szkolny, kiedy będą mogli wykorzystać okulary w praktyce. Uczniowe klas 4-8 mieli już okazję przetestować nowy sprzęt. Zajęcia z wykorzystaniem okularów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem wśród dzieci.

          • Wycieczka kolejką do Tułowic

          • W dniu 22 czerwca klasy IV-VIII udały się w podróż kolejką wąskotorową do Osady Puszczańskiej w Tułowicach. Na miejscu odbył się piknik połączony z pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Młodzież czynnie uczestniczyła w wypoczynku grając w siatkówkę, piłkę nożną oraz spacerując nad rzeczką Łasicą.

          • WYCIECZKA KLASY IV DO ORIENTARIUM W ŁODZI

          • 13 czerwca uczniowie klasy IV wzięli udział w wycieczce do Orientarium. 

            Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które można podziwiać w obiekcie.

            Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczyliśmy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. 

            Druga strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne, Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków – Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.

            W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się około 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki – orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.

             

            Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, kanczyle jawajskie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.

            Czwartoklasiści mieli co podziwiać, na sam koniec posili się rozmaitymi smakołykami z miejscowych restauracji i zadowoleni wrócili do domów. 

          • Egzamin na kartę rowerową

          • Dnia 9 czerwca 2022r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klasy czwartej, którzy uzyskali pozytywny wynik z części teoretycznej. Na egzaminie praktycznym czwartoklasiści, pod czujnym okiem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym placu manewrowym z wyznaczoną trasą przejazdu.

            Gratuluję wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach publicznych i życzę bezpiecznej jazdy!

            Serdeczne podziękowanie dla asp. szt. Ireneusza Żurka za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu praktycznego.

          • Wycieczka

          •   Z okazji Dnia Dziecka, dzieci z klasy pierwszej i z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Domu Pracy Twórczej. Podczas naszego pobytu miały one okazję wykonać samodzielnie aromatyczne kule do kąpieli, które zabrały ze sobą do domu.  Można było posłuchać ciekawostek o dźwiękach i muzyce a także samodzielnie zagrać na różnych instrumentach. Bardzo atrakcyjna dla dzieci była zabawa polegająca na szukaniu krasnali i puzzli a potem układanie z nich hasła. Jednak wszyscy nie mogli doczekać się przejażdżki dżipem. Ta atrakcja okazała się najbardziej interesująca. Czas minął bardzo szybko. Dzieci wracały pełne wrażeń.

          • Dzień kapci

          • Dnia 13 maja celebrowaliśmy „Dzień Kapci”. Przez cały dzień na korytarzach zamiast standardowych butów sportowych można było ujrzeć kolorowe i włochate pantofle, ciepłe bambosze a nawet grube skarpety.